מעבר הדירה לא חייב להיות מאיים. הנה כמה טיפים ועצות כדי שהיום יסתיים במהירות ועם חיוך (הכי חשוב!)
יום מעבר דירה והובלת חפצים הוא כמעט תמיד מאיים ומתיש. אנחנו כאן כדי לומר לכם שאתם לא לבד. אחרי שבחרתם את חברת ההובלה, יש גם כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח יום הובלה רגוע, מהיר, יעיל ומוצלח.

ארזתם לבד?
האריזה היא כמובן לב ליבו של העניין. אתם יכולים לבחור לארוז בעצמכם או להיעזר בשירותי חברות הובלה. במידה ויש לכם הרבה חפצים שבירים ועדינים במיוחד, ייתכן שאריזה מקצועית תקל עליכם ותעזור לכם לשמור על ראש שקט.

זהירות, שביר!
גם אם החלטתם לארוז לבד, אל דאגה. רבים עשו זאת ורבים עוד יעשו, רק צריך לשמור על סדר וראש נקי. התחילו את האריזה כשבועיים מראש, והפרידו בין דברים שבירים לאלו שלא. הקפידו לעטוף בנייר עיתון או בנייר פצפצים חפצים שבירים כדי להגן עליהם ככל שניתן. כתבו על הארגזים שמדובר בחפצים שבירים. גם אם אתם כבר מזהים את כל הארגזים וקוראים להם בשמות, הסבלים לא יידעו. קחו בחשבון שאולי עדיף להעביר לבד חפצים שבירים קטנים או יקרים במיוחד, רק ליתר ביטחון.

הארגזים הם ידידיכם הטובים
אל תנסו לקמץ בארגזים ולתחוב כמה שיותר לארגז גדול אחד. דף נייר אחד הוא אמנם קל, אך מאות ואלפים יחדיו בצורת ספרים יהיו כבדים מאוד לנשיאה. ארזו את הספרים, הדיסקים או התקליטים שלכם בארגזים קטנים וקשיחים, כדי שלא תגלו ביום העברה שנדרש מנוף כדי להעביר אותם. אל תשכחו לסמן על הארגזים מהי תכולתם כדי לסייע למובילים להעביר כל ארגז מיד לחדר המתאים.

איך עובר יום המעבר
אם הגעתם למצב שבו רוב רובה של תכולת הבית ארוזה לפני יום המעבר (יש האומרים כ-80%, אם אתם אוהבים מספרים), מצבכם טוב. השאירו בחוץ רק חפצים חיוניים שייארזו ממש ברגע האחרון או חפצים שאתם מעוניינים להעביר בצורה עצמאית. הנה, כך פתחתם את יום המעבר ברגל ימין עם פחות לחץ מיותר.

הסבלים הם בני אדם
דאגו לסבלים שלכם. לצד חיוך, תציעו להם משהו לשתות, במיוחד אם אתם עוברים בקיץ או סתם ביום חם. סבל שמח וטוב לב בוודאי ישמח לתת שירות נעים יותר, והאווירה תהיה קלילה יותר, גם עבורכם.

פקח אני מעמיס/פורק סחורה
נסו למצוא מראש מקום חניה עבור המשאית בבוקר יום המעבר, במיוחד אם אתם מתגוררים באזור הומה וצפוף בלי הרבה מקומות חניה. כך גם ליד הדירה החדשה. ככל שסוחבים למרחקים קצרים יותר, הסיכוי שמשהו יישבר קטן.
אל תשכחו את עצמכם
יום המעבר צפוי להיות ארוך, וכאמור – מלחיץ. אל תשכחו את עצמכם בדרך, ודאגו גם בשבילכם לקצת אוכל ושתייה במהלך היום. כמובן, אל תשכחו לארוז בנפרד חפצים חיוניים כמו קצת בגדים, כלי רחצה או תרופות. זה עוזר גם לתחושת הביטחון וגם ימנע חיפושים קדחתניים באמצע הלילה.

השתמשו בטיפים שקיבלתם כאן ותוכלו להפוך את יום מעבר הדירה ליום של חג (בכל זאת דירה חדשה!)