חם לכם? יחד עם חום יולי-אוגוסט צצים גם המקקים. אבל לפני שמפנים את הבית לשלושה ימים, הנה כמה דברים שחשוב לבדוק.

עם בוא הקיץ אנחנו פוגשים יותר ויותר את כל האורחים שלא הזמנו הביתה: תיקנים, נמלים, מכרסמים ושלל חרקים מציקים וצצים בכל מקום. כן, כן, הקיץ הוא הפכפך: מצד אחד ים נפלא, שמש, מטקות והרבה מצב רוח  ומצד שני…ג'וקים, חולדות ועוד כל מיני חיות שרק להזכיר אותן כאן יכול לגרום לכם להתפלל שיגיע החורף.

אז מה בכל זאת אפשר לעשות? איך נלחמים במזיקים הבלתי נסבלים האלה? במילה  אחת – חברות הדברה! הכנו לכם מדריך קצרצר לבחירת החברה המושלמת. תיהנו!

כמה זה יעלה לכם?

כשאנחנו מזמינים חברה או בעל מקצוע המחיר הוא במקרים רבים המשתנה המשמעותי ביותר. במקרה של הדברה, קחו בחשבון את שורת הקריטריונים החשובים המפורטים כאן, לפני שאתם מחליטים אם המחיר ראוי. מומלץ גם לפנות לחברים, למכרים או לבני משפחה כדי לקבל המלצות, כי אין כמו ניסיון קודם עם איש מקצוע כדי לקבל חוות דעת מהימנה.

זהירות, חומרים מסוכנים!

אסור לשכוח שברוב המקרים, ההדברה מתבצעת באמצעות חומרים כימיים מסוכנים, שיימצאו במקום בו אנו ישנים, אוכלים וחיים. אל תהססו לשאול ולחקור את המדביר באילו חומרים הוא משתמש, באיזה ציוד מדובר, ובאילו תקנים החומר עומד. בישראל קיימות הוראות בחוק הקובעות מבחר מסוים ודי מצומצם של חומרים שמותר לשימוש על ידי חברות הדברה, כך שהסיכון בחשיפה אליהם מופחת.

אין כמו לסמוך על מדביר מנוסה שכבר הדביר מאות אלפי מקקים…

מדביר מוסמך, מקצועי ומיומן ירצה להכיר ככל שניתן את סביבת העבודה ומול מה הוא עומד. חשוב לתאר מהו סוג המזיק מולו עובדים, האם מלבד הדברת מקקים יש צורך בהדברה עבור מזיקים נוספים? האם מדובר בבית פרטי, דירה או משרד, וקומת הדירה. לקריטריונים אלו יש גם השפעה על המחיר. בנוסף, אם אתם מחזיקים חיות מחמד בבית חשוב לציין זאת, על מנת לאפשר את בחירת חומר ההדברה ושיטת העובדה המתאימים ביותר. הרגישו חופשי לקבוע עם המדביר פגישת היכרות והתייעצות שתאפשר קבלת הצעת מחיר מדויקת ככל שאפשר.

אחריות היא לא מילה גסה

תחום ההדברה מתייחד בכך שמתחרים בו שיקולים מנוגדים. מצד אחד, אנחנו מעוניינים לשירות ברמה גבוהה ולהבטחת הצלחה של 100%. מצד שני, על המדביר לעמוד בכללים נוקשים של מקצועיות ובטיחות, וגם טובת שוכני הבית דורשת עמידה בכללים אלה. הימנעו מכיפוף החוקים וחריגה מכללי הבטיחות רק על מנת לנסות ולהבטיח הדברה מוחלטת. קחו בחשבון שמזיקים יהיו תמיד וכמעט בלתי אפשרי להיפטר מהם לעד. בין היתר, חשוב לדעת שיעילות חומרי ההדברה יורדת עם הזמן והם מתפוגגים. על כן ובמידה שיש צורך, שקלו לחתום עם המדביר על חוזה לטיפול תקופתי, או בדקו את האפשרות לסכם על תקופת אחריות בה תבדקו אם הבעיה חוזרת.

בשורה התחתונה

לא נמאס לנו להדגיש – הדברה איכותית חשובה לבריאות שלנו. עדיף להשקיע מעט יותר בהדברה איכותית, בטוחה ככל האפשר ועם אחריות לטווח ארוך, מאשר להמר על מחיר זול ושירות גרוע.