בונים? משפצים? ריצוף בפרקט היא אפשרות נהדרת לשדרג את חלל המגורים או העבודה. חנויות פרקטים רבות מציעות מגוון רחב של פריטים, אבל איך תדעו במה לבחור? אספנו בשבילכם את סוגי ריצוף הפרקט הבולטים בישראל. מוכנים? יצאנו לדרך!

אם גם אתם משפצים או בונים, בין אם את ביתכם החדש ובין אם את משרדכם המרשים, בוודאי נמאס לכם כבר לשמוע על מרצפות אבן הנפוצות בכל מקום. רצפת פרקט, המורכבת מקורות עץ חתוכות, היא תחליף בולט לריצוף אבן ומאפשרת לשדרג כל חלל – בבית ובעבודה.

תעודת השליש – הצטיינות יתרה

רצפת הפרקט מצטיינת במתן תחושה יוקרתית ומרשימה לצד הרגשה ביתית וחמימה. בנוסף, היא מאפשרת איטום מיטבי וגמישות חומרים, כמו גם עמידות בפני שחיקה ויכולת בידוד גבוהה מאוד. היתרונות האסתטיים של הריצוף ברורים והתחושה המתקבלת יוקרתית ומזמינה.

הנה כמה מילים על סוגי הריצוף בפרקט הנפוצים בישראל:

  • פרקט למינציה – כל מה שרציתם לדעת אבל לא העזתם לשאול, פרקט למינציה הינו סינתטי ומהווה אופציה נהדרת לאלו מכם המחפשים מחיר סביר. הריצוף עשוי מחומרים סינתטיים המדמים את העץ הטבעי, והפרקט עצמו עשוי משלוש שכבות המודבקות יחדיו. לחומרים הסינתטיים יש הרבה מאוד יתרונות עבור מי שמחפש שדרוג. הם מספקים עמידות גבוהה יותר מזו של העץ הטבעי, גם ללחות, גם ללכלוך וגם לאור. עלותו נמוכה יותר משמעותית וגם ההתקנה פשוטה ומהירה, כך שעבור אלו המעוניינים לחסוך זוהי בחירה אולטימטיבית. גם התחזוקה פשוטה יותר בהשוואה לעץ טבעי, ואפשר לנקות את פרקט הלמינציה בקלות בעזרת מטלית לחה וחומר מתאים. שורה תחתונה – החומרים הסינתטיים מאפשרים שלל דוגמאות והתאמה אישית במחיר נמוך.
  • פרקט גושני – יוקרתי זה הכי אחי! מן העבר השני עומד הפרקט הגושני, המתאים לאלו מכם שדורשים את האווירה היוקרתית והאיכותית ביותר שניתן לקבל. תרגישו בה מיד כשתצעדו על קורות העץ הטבעי. פרקט גושני מוכר גם בשם פרקט עץ מלא, וכשמו כן הוא – הוא מורכב מקורות עץ טבעי העוברות עיבוד מינימאלי בלבד.

אז מה היה לנו כאן: הבנו איך פרקט מתאים יכול לשדרג את חלל החדר, קיבלנו מידע חיוני על שני סוגי פרקטים: למינציה וגושני, ובעיקר הבנו שאתם לא חייבים להמציא את עצמכם מחדש – כל שעליכם לעשות הוא בסה"כ לבחור מהמגוון הרחב של חנויות פרקטים, חנות אחת שתתאים לכם ביותר. בהצלחה!

חנויות פרקטים – מראה מראה שעל הקיר מי הפרקט היוקרתי בעיר?

העץ שומר על תכונות בולטות של העץ הטבעי, ובראשן רגישות מסוימת ללחות, טמפרטורה, פגיעות מכניות וכל סוג של רטיבות. עם זאת, כמובן, המראה והמרקם של העץ הטבעי בולטים לכל והם מיתרונותיו הבולטים. בנוסף, הפרקט הגושני יכול בקלות לספק פתרון ריצוף לשנים ארוכות בזכות האפשרות לחדשו באופן תדיר. בעזרת שיוף וחשיפת שכבה חדשה, טרייה ונקייה, תקבלו בחזרה מראה רענן כשל פרקט שהונח לראשונה.