חשבתם והחלטתם: אנחנו רוצים פרקט. את התחושה המרשימה של הריצוף בפרקט לא ניתן לחקות בשום דרך אחרת. ישבתם עם האדריכל או הקבלן שבדיוק הציע לכם להניח רצפת פרקט בבית או במשרד. הוא מניח בפניכם דוגמאות וזורק שיטות הרכבה, אבל איך תדעו על מה הוא מדבר?

לפגוע במטרה, בול.

סוגי ריצוף הפרקט השונים יכולים להתאים למגוון מטרות, סגנונות וחללים. בבואכם לבחור סוג פרקט מסוים אצל חנויות פרקטים, כדאי לשקול את הצרכים המסוימים שלכם.

הכינו תקציב ברור

בראש ובראשונה ייתכן שהמשתנה הראשון שיקבע את בחירתכם הוא המחיר. סוגי הפרקט השונים נעים בין טווח מחירים רחב, כך שכל אחד יוכל למצוא בכל חנויות פרקטים בסביבתו את הפרקט המתאים לתקציב שלו, וליהנות מהיתרונות הגלומים בריצוף כזה.

מה אתם רוצים לשדר?

עבור מי שמבקש להדגיש את העידון והייחוד, פרקט גושני יהמם את כל הנכנסים. מצד שני, הוא רגיש ביותר לטמפרטורה, לחות ונזקים מכניים, כך שהצבתו בחדר ההמתנה ההומה שלכם עלולה לגרור גם עלות תחזוקה יקרה. אם התחושה הטבעית פחות חשובה לכם, אך אינכם יכולים להתפשר על מחיר אטרקטיבי ועמידות לאורך זמן, פרקט למינציה סינתטי יכול להיות הפתרון בשבילכם.

העיצוב מדבר

סוגי הפרקטים השונים כולם מצטיינים במתן תחושת יוקרה, חידוש ומקוריות, לצד חמימות טבעית ומזמינה. עם זאת, שלל הדוגמאות, סגנונות העיצוב, סוגי העץ ושיטות ההנחה נותנים לכם את האפשרות לבחור בדיוק רב את מה שמתאים בשבילכם.

טיפרקט 1 – עדיף לבחור את הדוגמה הספציפית באור יום, בתאורה טבעית ככל שניתן, על מנת להעריך בצורה הטובה ביותר כיצד נראה העץ באמת ולהגביר את היכולת לשים לב לפרטים.

מה אומרים עליכם הצבעים?

חשבו על סגנון עיצוב הפנים הכולל והתאימו אליו את הפרקט שבחרתם. אם אתם מעצבים את חדר המשפחה או חדר השינה, תעדיפו אולי צבע בהיר ונקי, בעל גוון ביתי וחמים. נסו להיזכר בתאורה של החדר. לחדר חשוך יתאים פרקט בהיר, ובחדר אחר אולי תעדיפו ציפוי המחזיר פחות אור. בשעת הבחירה חשוב לזכור כי פרקט המכיל עץ טבעי הוא חומר משתנה. העץ רגיש לשינויים שונים בתנאים שמסביב והדבר יכול להשפיע על מראהו לאורך הזמן.

טיפרקט 2 – צבעים כהים יספקו לכם תחושה אלגנטית ויתאימו יותר לחללי עבודה ומשרדים.

תחזיקו מעמד!

בזכרו שהפרקט נועד ללוות אתכם שנים רבות. לכן חשוב להקפיד על תחזוקה ייחודית, אולם בין סוגי הפרקטים השונים משתנה גם טיב התחזוקה המדויק, כמו גם העמידות לפגעים שונים. חשבו על טיב השימוש הצפוי ברצפת הפרקט, ובחרו את סוג הפרקט בהתאם. שכבת עץ מלא למשל, מספקת רכות טבעית שלא ניתן לקבל בדרך אחרת, אולם היא רגישה במיוחד וזקוקה לתחזוקה תמידית. פרקט סינתטי, לעומת זאת, מדמה את יתרונות העץ הטבעי ככל שניתן, אך יאפשר לכם תחזוקה שוטפת קלה, יעילה וגמישה. חנויות פרקטים רבות ישמחו להציע לכם את מרכולתם, השתמשו בטיפים שקיבלתם כאן לביצוע הרכישה הנכונה. בהצלחה!